Sukienka dla druhny – jak ją wybrać?

Funkcja druhny na weselu nie niezwykle ważna. Najczęściej jest to siostra lub najbliższa przyjaciółka. Także i ona musi się odpowiednio do ślubu i wesele przygotować. Jednym z kluczowych elementów jest wybór sukienki. Niestety nie jest to wcale takie proste. Dlatego warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze sukienki dla świadkowej.

Kolor sukienki

Jednym z kluczowych elementów sukienki dla druhny jest jest kolor. Ma on ogromne znaczenie. Przede wszystkim sukienki dla druhen nie powinny być w kolorze białym i czarnym. Wynika to nieco w polskiej tradycji. Kolor biały jest kolorem zarezerwowanym dla panny młodej. To ona na ten wyjątkowy dzień zakłada białą suknie. Z kolei kolor czarny kojarzy się raczej z pogrzebem, a więc czym smutnym. Nie jest to zatem najlepszy wybór na wesele, które jest radosną uroczystością. Oczywiście nie jest to zasada, której absolutnie należy się trzymać. Ważne jednak, aby taki wybór koloru był skonsultowany w panną młodą. Taka konsultacja jest bardzo ważna. Może bowiem być tak, że panna młoda ma własną koncepcję i pomysł na sukienki dla swoich druhen. Jednym z rozwiązań jest wybór koloru sukienki na wesele dla druhny, który związany będzie z motywem przewodnim wesela. Dziś coraz popularniejsze jest organizowanie wesela z kolorystycznym motywem przewodnim. Przykładem może być kolor czerwony, czyli kolor miłości. Zatem sukienka w kolorze czerwieni będzie idealnym wyborem dla druhny.

Długość sukienki

Sukienka dla druhny może mieć oczywiście różna długość. Może być krótka bądź długa. To czy wybrać długą czy krótką sukienkę zależy od kilku czynników. Oczywiście wybór ten można skonsultować także z panną młodą. Jednak decydując się na konkretną długość sukienki druhna pod uwagę wziąć powinna swoją figurę. Nie można zapomnieć także o tym, że druhna musi w swojej sukience czuć się przede wszystkim komfortowo. Istotny jest także sam charakter wesela. Czy jest to eleganckie przyjęcie czy nieco bardziej swobodne. W przypadku przyjęcia w stylu elegancji zdecydowanie lepszym wyborem dla druhen będą długie sukienki na wesele. Jeśli przyjęcie jest bardziej swobodne wówczas spokojnie założyć można krótką sukienkę. Wspomniano dobrym i komfortowym samopoczuciu podczas wesela. Nie można zapomnieć, że wesele to przyjęcie podczas którego się tańczy. Druhna musi wziąć to pod uwagę i zastanowić się czy wygodniej będzie jej tańczyć w długiej czy krótkiej sukience.

Sukienka a bielizna

Sama sukienka to jedno. Bardzo istotny jest również wybór bielizny. Dlatego ważne jest, aby zastosować się do kilku istotnych zasad. Jeśli druhna decyduje się na dość obcisłą sukienkę, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie bielizna bezszwowa. W przypadku sukienki bez ramiączek ważne jest, aby odpowiednio dobrać biustonosz. Dobrym rozwiązaniem może być biustonosz zapinany nisko na plecach. Wybór bielizny nie może być przypadkowy. Widoczny szew majtek lub wystające ramiączka od biustonosza nie tworzą dobrego efektu wizualnego. Dlatego przed tak ważnym dniem koniecznie należy przymierzyć bieliznę i sukienkę, aby sprawdzić czy wszystko dobrze leży.

Dodatki

Sukienka musi cechować się wysoką jakość. Dlatego najlepszym wyborem na jej zakup będzie renomowany producent sukienek na wesele. Jednak sama sukienka to nie wszystko. Pamiętać należy o dodatkach. Muszą one oczywiście pasować do konkretnego modelu sukienki. Dlatego w przypadku efektownej sukienki najlepiej sprawdzi się dyskretna biżuteria oraz stonowane dodatki. W przypadku sukienki skromnej dobrać można nieco bardziej odważne akcesoria.

Dodaj komentarz